آخرین لیست غیررسمی از روند احراز صلاحیت های کاندیداهای انتخابات مجلس از سوی هیات های اجرایی در استان گیلان تا واپسین ساعات دوشنبه، چهاردهم دی ماه در ادامه مطلب گردآوری شده است.
به گزارش خزر، روند احراز صلاحیت های کاندیداهای انتخابات مجلس از سوی هیات های اجرایی در استان گیلان تنها بر اساس شنیده های غیررسمی، تا کنون به شرح زیر می باشد:
 
طبق شنیده ها تمام ۱۶ نامزد انتخاباتی در حوزه صومعه سرا از سوی هیئت اجرایی تایید صلاحیت دریافت کردند.

طی جلسه امروز هیئت اجرایی شهرستان لنگرود، ۲۶ نفر از داوطلبین مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان لنگرود احراز صلاحیت شدند. بر طبق شنیده ها، صلاحیت ۳ نفر احراز نشد و یک نفر نیز انصراف داد. گفتنی است ۳۰ نفر به عنوان داوطلب مجلس در حوزه لنگرود ثبت نام کرده بودند.

 
براساس شنیده ها از منابع موثق حجت مهدوی، سید جواد قدیمی، محمد امیری، غلامرضا پورشعبان، نقی حیدردوست، ایرج اسماعیل پناه، ابوذر ندیمی، محمدرضا یمقانی، ذبیح الله نیکفر، رسول فرخی، علی محرر، صدیقه نقی پور، حمید راحتی آسیابر، نعمت الله علیجانی، آرمین آقاجانپور، آرش رحیمی مهر، امیرحسین علیزاده، محمدعلی سارنگ، جهانگیر حسن زاده، نرجس کریم حدیثی، رحمت الله نقاش صورتگر، داریوش روحانی، اسماعیل بابایی، محمد یوسفی نژاد، فرامرز توانا، نورالله شاغلانی، علی نصرتی فلاح کار، معصومه حیدری، فریبرز سلیمی، مظاهر بابایی، سیدرضا علوی، سید مسعود حسینی و سونیا صبوریان تا کنون موفق به اخذ تایید صلاحیت از هیات اجرایی انتخابات در لاهیجان شده اند. اما هنوز لیست نهایی این افراد توسط هیچ مقام مسئولی به صورت رسمی منتشر نشده، چرا که امکان تغییر آن وجود دارد.

 
شنیده‌ها حکایت از این است که تمامی کاندیداهای مجلس  شهرستان رودسر واملش توانستند از فیلتر هیئت اجرایی عبور کرده و منتظر تایید صلاحیت از شورای نگهبان خواهند شد. آقایان فرشاد ثامنی و محمدباقرصفرپور لیما از ادامه راه منصرف شده و ۲۸ نامزد دیگر تایید شدند.

 
بنابر شنیده ها هیات اجرایی شهرستان فومن در جلسه ای که دقایقی پیش به اتمام رسید تمام نامزدهای مجلس شورای اسلامی را تایید کرد و حال منتظر نظر هیات نظارت میباشند.

 
شنیده‌ها حکایت از این است که هیئت اجرایی شهرستان آستانه‌اشرفیه هر ۲۵ داوطلب حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان را تأیید کرد. شاید تأیید دسته‌جمعی داوطلبین، سنگینی بار تأیید یا عدم تأیید صلاحیت داوطلبین حضور در مجلس شورای اسلامی را بر دوش شورای نگهبان انداخته و از طرفی انتخاب را به نوعی برای مردم سخت کند.

 
همچنین ماسال نیوز نوشت که بر اساس رأی هیأت اجرایی ۷ نفر از نامزدهای انتخابات تالش رد صلاحیت شده اند اما به دلیل اینکه گزینه رد صلاحیت در سیستم وزارت کشور غیر فعال بود و تنها دو نامزد رد صلاحیت شده در سیستم وزارت کشور ثبت شده اند.براین اساس، سید محمدعلی بتولی و فدائی رجبی، مصلحت آفتابی، پرویز شکوری، براتعلی حذار، پرویز بابایی، نسرانه ذوالفقاری هفت نامزدی هستند که رد صلاحیت شده اند اما در سیستم وزارت کشور به دلیل اختلال تنها بتولی و رجبی ثبت شده اند.
 
از آستارا هم خبر می رسد شاپور مرحبا، فرهاد دلق پوش، صفر نعیمی، علیرضا نعمتی، میثم ضارب نیا، جلیل کریمی نژاد، مهران مهرآور، فرداد پورامن، بختیار حیدرنیا، سخاوت سلیمان نژاد و عسگر غنی تا این لحظه موفق به اخذ تایید صلاحیت خود از هیات اجرایی انتخابات شده اند.
 
از رشت هم شنیده ها حکایت از تایید صلاحیت تمامی کاندیداهای ثبت نام کننده توسط هیات اجرایی انتخابات دارد.
 
در رودبار هم یک نفر موفق به اخذ تایید صلاحیت از هیات اجرایی نشده و البته در انزلی گفته می شود صلاحیت تمامی ثبت نام شدگان تایید شده است./خزر

(Visited 4 times, 1 visits today)

این خبر را به اشتراک بگذارید :