معاون پارلمانی اتاق تعاون کشور اظهار کرد: چالش قاچاق کالا، رکود را در تولید و صنعت کشور و جامعه به وجود آورده و مانع جدی بر سر راه اجرای اقتصاد مقاومتی است.

صمد مرعشی، معاون پارلمانی اتاق تعاون کشور در همایش ملی تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی که  در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری چند سالی است که شعار سال را بر اساس اقتصاد نامگذاری می کنند و امسال« اقدام و عمل» را به آن اضافه فرمودند، گفت: مقام معظم رهبری به ما و دولت‌ها جهت داده و خط مشی کاملا ترسیم شده ای را در دستور کار ما قرار دادند و تکالیف وزارتخانه ها نیز مشخص است.

IMG_2409

وی با بیان اینکه برای برون رفت از این شرایط نا مساعد اقتصادی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، به دنبال اجرای مفاد سیاست های اقتصاد مقاومتی هستیم، تصریح کرد: ما باید موضوعات را طوری طرح کنیم که قابلیت اجرا داشته باشیم.

مرعشی در ادامه به بحث وجود«رانت» و «قاچاق» در کشور اشاره و اذعان کرد: چالش قاچاق کالا، رکود را در تولید و صنعت کشور و جامعه به وجود آورده و مانع جدی بر سر راه اجرای اقتصاد مقاومتی است.

IMG_2475

وی اضافه کرد: کشف کالای قاچاق و بعد معدوم کردن آن به دلیل هزینه‌های بالای آزمایشگاهی قابلیت استفاده نیز ندارد کاری از پیش نمی برد.

مرعشی خواستار پیگیری بوجود آورندگان رانت در کشور شد و با تاکید بر اینکه ریشه«رانت» باید سوزانده شود، گفت: اراده و اهتمام مسئولین باید در این امر باشد.

وی همچنین به خلاء های قانونی موجود اشاره کرد و افزود: عدم همکاری وزارتخانه ها، مراحل بسیار پر پیچ و خم دریافت مجوزها و… برای رسیدن به نتیجه، از دیگر عللی هستند که مانع بهره گیری از اقتصادمقاومتی می شوند.

IMG_2389

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :