گفتگوی ویژه دکتر منوچهر جمالی نماینده مردم شریف شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی شبکه باران

دکتر منوچهر جمالی در گفتگوی زنده تلویزیونی سیمای باران با مردم گیلان و رودبار پیرامون مسائل و مشکلات شهرستان رودبار سخن گفت.

رودبار زیر ساختهای لازم برای ایجاد مجتمع پتروشیمی را دارد

وی در پاسخ به این سئوال که در دیدار با وزیر صنعت، ایشان دستور ساخت مجتمع پتروشیمی را صادر کردند که قرار بود سال ۸۹ ساخته شود، اظهار کرد: در دیدار با وزیر صنعت و معدن تجارت یکی از درخواستهایی که از آقای وزیر داشتم احداث مجتمع پتروشیمی بود، این مجتمع در دور سفر آقای احمدی نژاد مصوب شد و در دور دوم سفر تاکید و در سفر دکتر روحانی تاکید مجدد صورت گرفت.

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این شهرستان زیر ساختهای لازم برای ایجاد مجتمع پتروشیمی را دارد لذا برای احداث آن استفاده از فایناس های خارجی و بخش خصوصی و بهره گیری از بخشهای چون تامین اجتماعی، شصتا، ستاد اجرایی امام(ره) و پذیره نویسی پیشنهاد شده است.

شرایط بیمارستانهای رودبار شرایط مناسبی نیست

عضو کمسیون بهداشت و درمان در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه شهرستان رودبار سه بیمارستان دارد لذا از آنجایی که این شهرستان در مدخل و ورودی استان گیلان قرار گرفته و هم مرز دو استان زنجان و قزوین و دارای مسیر پرتردد و پر تصادف است، بی شک باید بیمارستانهایش تخصصیی و اورژانس مجهزی داشته باشند، آیا بیمارستانهای رودبار از منظر شما از نظر پزشکی و امکانات تخصصی هستند؟ تصریح کرد: شرایط بیمارستانهای رودبار شرایط مناسبی نیست.

وی اجرای طرح مقیمی پزشکان متخصص که برای بیمارستانهای صد تخت خواب در نظر گرفته شده را یکی از علل این مشکل عنوان نمود و گفت: بیمارستانهای رودبار، منجیل و رستم آباد هر کدام دارای ۳۲ تخت خواب هستند که شامل اجرای این طرح نمی شوند.

دکتر جمالی بیان کرد: موافقت شفاهی از وزیر بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گرفته شده تا طرح مقیمی پزشکان متخصص را دراین شهرستان اجرایی نماییم تا به واسطه آن رغبت پزشکان برای حضور در شهرستان افزایش یابد.

وی تجهیز اورژانس ها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در لوشان مرکز بهداشتی و درمانی داریم که نیاز به رسیدگی بیشتر دارد و از وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی رسیدگی بیشتر به این درمانگاه را خواستار شده ایم.

بورس زیتون و توسعه باغات ۱۰۷۰۰ هکتار قرار بود از ده سال پیش در رودبار اجرایی شود

نماینده رودبار در مجلس در پاسخ به این سئوال که تالار بورس زیتون و توسعه باغات ۱۰۷۰۰ هکتار قرار بود از ده سال پیش در رودبار اجرایی شود، الان ۱۰ سال از آن خبر می گذرد و علاوه براینکه این خبرها وعده تبلیغاتی شما هم در دوران انتخابات بود، ابراز داشت: درخصوص تالار بورس زیتون جلسه ای تشکیل شده بود اما نتیجه قطعی به همراه نداشت قطعا پیگیر آن خواهم بود.

وی در خصوص رشد آفت مگس زیتون، بیان داشت: امسال سال آبی مناسبی برای شهرستان رودبار بوده و تجربه ثابت کرده چنین آب و هوایی برای رشد مگس زیتون سال خوبی است طغیان مگس زیتون را به همراه خواهد داشت لذا از مسئولین استانی خواسته ایم برای مبارزه با آفت مگس زیتون حمایت لازم را داشته باشند.

دکتر جمالی ابراز داشت: در شهرستان رودبار تولید زیتون در هرهکتار دو تن است اما سایر استانها از هر هکتار۲۰ تن برداشت می کنند و آن هم به این علت است که باغهای زیتون با درختان مرتفع و کم ثمر و قدیمی که محل مناسبی برای رشد و تکثر آفت مگس زیتون هستند در رودبار وجود دارد که در جلسه ای که با مسئولان جهادکشاورزی داشته باشیم حمایت پروژه های باغات زیتون را خواستار شدیم.

بصورت شفاهی و کتبی از وزیر محترم خواستم تا عوارضی به پاچنار منتقل شود

وی در پاسخ به این سئوال که بسیاری از مردم کشاورزان رحمت آباد و بلوکات اخذ عوارضی گلایه دارند، چه برنامه ای برای رفع این مشکل اندیشیده شده است؟ گفت: در جلسه ای با وزیر راه وشهرسازی داشتیم این موضوع را بصورت شفاهی و کتبی از وزیر محترم خواستم تا عوارضی به پاچنار منتقل شود تا در کنار آن ایستگاه بازرسی و … احداث گردد.

نمایند رودبار در مجلس، ابراز کرد: عوارضی قرار داد حقوقی است و برای نافع که بانک تجارت است حق ایجاد می کند، در این طرح هم نافع حاضر نیست که قرار داد خود را نادیده بگیرد لذا به دنبال آنیم که انتقال عوارضی در زمان زود ممکن نباشد راهکارهای دیگری را همانند کارت معافیت عوارض شهروندان رودباری و… را اجرایی نماییم.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا ۶درصد عوارض دریافتی برای راههای شهرستان استفاده می شود؟ بیان کرد: این ۶ درصد به شهرستان تعلق نگرفته است و طبق بررسی های به عمل آمده به دلیل قرار گرفتن عوارضی در امامزاده هاشم این مقدار به شهر رشت اختصاص داده شده است.

درخواست جدی از وزیر داشتم که نگذارند معدن سنگرود تخلیه و نابود بشود

دکتر جمالی با اشاره به برنامه های ساماندهی معادن رودبار، گفت: بیش از ۷۰ درصد معادن شن و ماسه، سنگ و… در رودبار وجود دارد که نیازمند ساماندهی بیشتر و منسجمی است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت معدن سنگرود، بیان داشت: دستور تخلیه معدن را داده بودند در جلسات استانی این موارد را مطرح کردم در جلسه وزیر صنعت و معدن و تجارت درخواست جدی از وزیر داشتم که نگذارند معدن سنگرود تخلیه و نابود بشود که آقای وزیر پذیرفتند و به دنبال آن هستیم طی مراحل قانونی به بخش خصوصی واگذار و برای مردم محروم منطقه کاری کرده باشیم.

بزرگترین رودخانه گیلان سفید رود از رودبار می گذرد اما مردم با مشکل آب مواجه هستند

نماینده رودبار در پاسخ به این سئوال که بزرگترین رودخانه گیلان سفید رود از رودبار می گذرد اما مردم با مشکل آب مواجه هستند، روند ساخت سد دیورش در چه مرحله ای قرار دارد که می خواهد مشکل آب شرب شهرهای رودبار را برطرف کند، گفت: حجم مخزن سه میلیون مترمکعب است و حدود ۷ درصد کار انجام شده مختصر موانعی سر راه است که با پیگیری حل خواهد شد.

در حوزه راه کارهایی شده اما کفایت نمی کند

وی در خصوص پروژه آسفالت ۱۲۰ کیلومتر از راه های شهرستان که از شهریور ۹۳ کلید خورد گفت: در حوزه راه کارهایی شده اما کفایت نمی کند، مسیرهای شاه شهیدان- طالکوه، منجیل- لوشان، لوشان- جیرنده، روکش راه روستایی خاصلکول، چله بر- روستای چره، بره سر- لیاول، توتکابن – بره سر و… انجام شده و پروژه آسفالت دفراز- طالکوه، آغوزبن، براگور، پشتکلا – قوشلانه و انبوه – نواخان هم در دست اجراست.

(Visited 3 times, 1 visits today)

این خبر را به اشتراک بگذارید :