فتحی‌لوشانی، نویسنده دفاع مقدس مطرح کرد،

حمایت از اهل قلم حوزه‌ی ایثار و شهادت ضعیف استحمایت کردن مسوولان از اهل قلم حوزه‌ی ایثار و شهادت ضعیف است و بایستی تقویت شود.

کامبیز فتحی‌لوشانی از نویسندگان دفاع مقدس با اشاره به ثبت و ضبط خاطرات شهدا گفت: این مهم از ماموریت‌های اصلی نهادها از جمله بنیاد شهید، بنیاد حفظ آثار، سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری به شمار می‌آید، ولی در این راستا دستگاه‌ها براساس بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها عمل می‌کنند.
وی افزود: مسوولان فرهنگی نهادها در ثبت و ضبط خاطرات شهدا برنامه‌ی هدفمند و دنباله‌داری ندارند و طی سال براساس دستورالعمل، چند کار موردی و عجولانه انجام می‌دهند به همین دلیل موفقیت چندانی ندارند.

فتحی‌لوشانی با اشاره به اینکه نویسندگان علاقمند که بخواهند در حوزه‌ی ایثار و شهادت کار کنند، بسیار هستند، گفت: متاسفانه مسوولان نهادها به گونه‌ای رفتار می‌کنند که آنها در ثبت و ضبط خاطرات شهدا تشویق نمی‌شوند به همین دلیل نسبت به کار دلسرد شدند.
این نویسنده دفاع مقدس با بیان اینکه حمایت کردن مسوولان از نویسندگان حوزه‌ی ایثار و شهادت ضعیف است و بایستی تقویت شود، افزود: دستگاه‌ها در عمل اعلام نمی‌کنند که نویسندگان وارد حوزه‌ی فوق نشوند ولی طوری برخورد می‌کنند که اجازه ورود به هیچ نویسنده‌ای را نمی‌دهند.

وی گفت: همه نهادها از فرمانداری، بخشداری و شوراها گرفته تا دستگاه‌های دیگر باید در حمایت از نویسندگان حوزه‌ی ایثار و شهادت ورود جدی داشته باشند به عنوان مثال مسوولان می‌توانند تعدادی از کتاب‌های نویسندگان را بخرند که حداقل هزینه‌های آنها را پوشش بدهد، این مهم بهترین نوع حمایتی می‌باشد.

فتحی‌لوشانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: برخی مسوولان فرهنگی عنوان می‌کنند که دیگر هنر دفاع مقدس ما مخاطب ندارد، بیان این مطلب اشتباه است زیرا پر مخاطب‌ترین آثار هنری در زمینه‌های مختلف فیلم، سینما، کتاب، خاطره و داستان مربوط به دفاع مقدس است.
گفتنی است: کامبیز فتحی لوشانی، متولد ۱۳۴۴، بعد از جنگ سال ۶۸ وارد کار نویسندگی شده و بیش از ۲۵ سال است که در ثبت و ضبط خاطرات شهدا قلم می‌زند.
وی اکنون بازنشسته آموزش و پرورش و استاد دانشگاه می‌باشد و تاکنون ۱۲ عنوان کتاب از جمله گوهر معرفت، یاس حنفیه، من چهارده ساله نیستم، صدای سخن عشق، علمدار حسین، علی، پرواز عاشقانه، گلبرگ‌های جنگل، ستاره‌های خاکی، نگارستان، شادی، گوهر شاهوار شاهنامه، رمز و رازهای واقعی خوشبختی و شاد زیستن و آیینه‌های بی‌غبار به چاپ رسانده است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :