مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ۵ هزار و ۱۰۰ مدرسه در سال تحصیلی جدید برای ورود ۳۷۵ هزار دانش آموز در استان گیلان مهیا شد گفت: استان گیلان ۳۰ هزار کلاس اولی دارد.

مهدی حاجتی عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه مدارس استان گیلان به‌طور کامل آمادگی شروع سال تحصیلی جدید را دارند اظهار داشت: ۵ هزار و ۱۰۰ مدرسه در استان گیلان برای آغاز سال تحصیلی جدید مهیا شده و آماده ورود دانش آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه این تعداد مرکز آموزشی متشکل از مدارس دولتی و غیردولتی با ۲۷ هزار و ۵۰۰ نیروی فرهنگی در استان گیلان سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند گفت: استان گیلان در سال تحصیلی جدید ۳۷۵ هزار دانش آموز دارد.

حاجتی بیش از ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان مذکور را دانش آموزان جدیدالورد و کلاس اولی عنوان کرد و ابراز داشت: این تعداد دانش آموز امسال برای نخستین بار در مقطع اول دبستان وارد مراکز آموزشی استان گیلان شده و تحصیل را آغاز می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه تمامی تمهید مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس در استان گیلان به‌درستی انجام شده خاطرنشان کرد: پروژه مهر از ماه‌های گذشته با برگزاری جلسات متعدد در آموزش و پرورش استان گیلان پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه امسال جشن شکوفه‌ها یک روز زودتر و در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه در استان گیلان برگزار می‌شود تاکید کرد: جشن شکوفه‌ها همه‌ساله به‌منظور آشنایی کلاس اولی‌ها با محیط و شرایط مدرسه و کلاس با حضور والدین دانش آموزان در مدارس ابتدایی سراسر استان گیلان برگزار می‌‌شود.تسنیم

(Visited 1 times, 1 visits today)
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :