تاسماعیل میرغضنفری با تبریک روز اول مهر و بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: سالها پیش که دانش آموزان عزیز و شاید بعضی از پدران و مادران دانش آموزان هم نبودند دشمن با تمام توان خود با استفاده از امکانات استکبارجهانی به کشور اسلامی ما که تازه انقلاب کرده بود حمله کرد.
وی افزود: به رغم تمام سختیها و شدائد که در جنگ تحمیلی بر ما روا داشتند با وحدت و همدلی و در کنار هم بودن بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شدیم.
فرماندار با بیان اینکه در جنگ تحمیلی رزمندگان و افرادی هم سن و سال دانش آموزان بودند که برای مملکت بسیار مفید بودند خاطر نشان کرد: مطالعه کتاب معروف داء خانم سیده زهرا حسینی دانش آموز قهرمان و شیر دختر کشورمان که در مقابل نظامیان عراقی مقاومت نموده و رشادتهای جانانه ای از خود نشان می دهد برای نسل امروز و دانش آموزان ما خیلی مفید است.
میرغضنفری یاد آور شد: مملکت و نظام و انقاب ما بگونه ای هست که افراد این چنینی را پرورش داده است که ریشه در آموزه های دینی و فرهنگی ما دارد.
وی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و یاران با وفاش گفت: قیام حضرت اباعبدالله(ع) که هدفش را اصلاح امور جدشان اعلام فرموده بود زمانی بود که دروغگویی ها، بد اخلاقیها، اتهام زدنها و بد رفتاریها در جامعه مسلمین شکل گرفته بود و وجود داشت و ایشان در مقابل شخص باطل و فاسد که ادعای رهبری مسلمین را داشت ایستاد.
میر غضنفری افزود: حضرت سیدالشهداء(ع) که با خانواده و یاران وفادارش برای دفاع از دین جدش به میدان آمده بود در روز عاشورا بهترین هدیه خداوند و وجودش ؛ حضرت علی اصغر(ع) را در این راه هدیه کرد تا اسلام زنده بماند.
وی سلحشوریها و ایثارگریهای رزمندگان ایران اسلامی دوران دفاع مقدس را یاد آور شد و گفت: آنها به تأسی از قیام عاشورا و در لبیک به ندای رهبر خویش، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به میدان رزم رفتند تا نظام و انقلاب و ناموس کشور حفظ گردد که مسئولیت ما را بسیارسنگین کرده است.
فرماندار همچنین به آسیبهای موجود در عصر جدید اشاره کرد و گفت: یکی ازآفتهایی که گریبانگیر جامعه شده ودانش آموزان را نیز هدف قرار داده استفاده نابجاازفضای مجازی است که مراقبتهای این عزیزان بعنوان گلهای مملکت راضروری نموده است.
میرغضنفری با بیان اینکه مقام معظم رهبری سالها قبل جنگ نرم دشمن و گرفتاریهای آن را هشدار و متذکر شدند، گفت: در جنگ سخت پیروز شدیم و خواهیم شد اما آنچه در قالب جنگ نرم آرام آرام فضای فکری و فرهنگی جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و نیاز است هر لحظه مراقبت شود مدیریت فضای مجازی است.
فرماندار همچنین گفت: در کنار تمامی سختیهای که در موضوعات اقتصادی و معیشتی برای خانواده ها وجود دارد و شرایط آنها را درک می کنیم اما می توان با تکیه بر تقوا، دانش و علمی که به دانش آموزان می آموزند به موفقیت دست یافت.
وی مسئولیت معلمین را خیلی سنگین دانست و اظهار داشت: علاوه بر درس علم و دانش که به فرزندان داده می شود، درس زندگی و آزادگی که از آموزه های دینی ماست را نباید از نظر دور نگهداشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :