فرماندار رودبار در نشست شورای مدیریت بحران این شهرستان: اعضای ستاد مدیریت بحران از هم اکنون با شناسایی توانمندیها و ظرفیتهای موجود و قابل تحصیل تدابیر لازم را برای بارش حوادث و برف سنگین تمهید نمایند.

۰
اسماعیل میرغضنفری در این نشست با اشاره به تغییر فصل و آغاز بارشهای پاییزی و زمستانی گفت:
ادارات و دستگاههای خدماتی و امدادی با بررسی عملکرد سالهای گذشته از هم اکنون که فرصت هست با شناسایی توانمندیها و ظرفیتهای موجود و قابل تحصیل تدابیر لازم را برای بارش حوادث و برف سنگین تمهید نمایند.
میرغضنفری خاطر نشان کرد: راهداری و حمل و نقل جاده ای و شهرداریها با تعمیر و تجهیز ناوگان خودرویی و ماشین آلات خود آمادگی کامل و بایسته را برای ایام بارندگی بارانهای سیل آسا و بارش برف سنگین و دیگر حوادث طبیعی و غیر طبیعی داشته باشند.
وی ساماندهی سنگهای لغزنده حاشیه جاده ها و راهها و علائم راهنمایی و رانندگی و خط کشی محورهای مواصلاتی و راههای روستایی خصوصا” در مناطق مه گیر، بهینه سازی و ایجاد روشنایی زیرگذرها را در حداقل زمان ممکن خواستار شد و تصریح کرد: قبل از بروز حوادث تلخ و جانکاه و غیر قابل جبران این اقدامات باید اجرا گردد.
فرماندار رودبار جدی گرفتن هشدارهای هواشناسی را یادآور شد و گفت: با توجه به کوهستانی بودن شهرستان رودبار و تجربه برف سالهای قبل، همگام با پیش بینی های هواشناسی باید اقدامات مرتبط نیز با کمترین دغدغه انجام شود.
میرغضنفری تشکیل ستادهای فرعی و در دسترس بودن مدیران شهرستان را مورد تأکید قرار داد و افزود: سوخت و ارزاق عمومی باید به انداه کافی و لازم ذخیره گردد و شبکه بهداشت و درمان با همکاری بخشداران و دهیاران نسبت به وضعیت درمانی اهالی بالادست و برف گیر خصوصا” زنان باردار هماهنگیهای لازم را داشته باشد.
فرماندار با قدردانی از همراهیهای سپاه، بسیج و فرماندهی آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی منجیل در حوادث و بحرانهای آتش سوزی ،سیل و برف اظهار امیدواری کرد این تعامل و همیاری امسال نیز تداوم داشته باشد.
میرغضنفری در پایان نظام مند کردن امکانات و تجهیزات دهیاریها را یادآور شد و از بخشداران و شهرداران خواست برنامه ریزی لازم را در خصوص اسکان در راه ماندگان را در حوزه های شهری و روستایی داشته باشند. @shroudbar

(Visited 4 times, 1 visits today)
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :