‍ سخنی با آقای نماینده!

📌سالیان سال است شهرستان رودبار با وجود منابع و پتانسیل های بالقوه رشد و شکوفائی اقتصادی، اجتماعی و ‌… نسبت به اکثر شهرهای استان گیلان نداشته است و این باعث عقب افتادن این شهرستان، نسبت به دیگر شهرهای استان گردیده است.

📌جناب آقای نماینده! اکنون، که بر صندلی بهارستان نشسته ای، هر از گاهی وقت کردی، در بین مردم خصوصا جوانان دیارمان، حضوری بیش از پیش داشته باش، و پای درد دل جوانان بشین.
جناب آقای نماینده! هر از گاهی، هم سفره، کشاورزان باش، و به درد دلشان گوش فرا دِه، راستی آقای نماینده! آیا تا کنون شام خودت را با شام این سفره فقیرانه کشاورزان و روستائیان مقایسه کرده ای؟!!!

📌آیا تا کنون، هم صحبت جوان سرگردانی شده ای، که تفریحش به جای استخر شنا، پیست موتور سواری، و … اعتیاد و سیگار گوشه به لب شده است.

📌گاهی به خانه ی، پیرمرد و پیرزن تنهایی برو، که مدتهاست نگاه منتظرشان، به در خانه ای است که روزی باز شود و صدای فرزندان و نوه هایشان، فضای خانه را سرشار از شادی و سرور کند..

📌اما جناب آقای نماینده! آیا میدانی آن فرزندان هم اکنون کجا هستند؟!!
آن فرزندان سالهای سال است از شهرستانی که پیشرفت کُندی داشته و دارد و امکانات رفاهی، آموزشی و تفریحی مناسب برای رشد و پیشرفت فرزندانشان، را نداشته و ندارد مهاجرت کرده و رفته اند.

📌جناب آقای نماینده! آیا مطلعی که اکثر لیسانس ها و فوق لیسانس های دیارمان، به جای اشتغال در مشاغل دولتی شهرمان، که توسط افراد غیر بومی گرفته شده است مشاغل آزاد دارند و خیلی ها،هم بیکار هستند.

📌جناب آقای نماینده! در طول این دو سال، اگر آمار جوانان بیکار شهرستان را گرفته ای!! آیا عاقبتشان را هم جویا شده ای!!

📌از خودت بپرس، اگر شرکت کفش گنجه، احیا گردد چند جوان بیکار، سرکار خواهد رفت از خودت بپرس، اگر شهرک صنعتی لوشان احیا گردد آینده کاری چند جوان تضمین خواهد شد و زندگی چند نفر به بهانه بیکاری از هم نخواهد پاشید
جناب آقای دکتر جمالی، مردم این منطقه نه به تئوریهای اقتصادی توجه دارند و نه به شعارهای مستضعف پسند، خودشان ملاک ها و معیارهایی دارند و این ملاک و معیارها را، هرکس، در سیر نزولی بیکاری فرزندان خویش و رفع مایحتاج زندگی در سایه چهار سال، نمایندگی شما خواهند فهمید که آیا حضرتعالی به برنامه ها و قول و قرارتان پایبند هستید یا خیر !

📌جناب آقای دکتر جمالی امیدوارم در حال حاضر که به عنوان نماینده شهرستان وقتی که بر صندلی مجلس می نشینی برای لحظه ای هم شده به عقب باز گردی و به یاد آوری که همان جوان بیکار، پیرمرد و پیرزن تنها، خانواده نگران، کشاورز زحمتکش، حضرتعالی را روی آن صندلی نشانده و به این جایگاه کنونی رسانده، جناب آقای نماینده!

📌امیدوارم در هنگام تصویب طرحهای مختلف در مجلس، دستان ترک خورده، چهره خسته کارگران بی بضاعت و جیب خالی سرپرستان خانواده ها، در نظرتان مجسم گردد. رُک بگویم جناب آقای دکتر جمالی، از مجموع ۲۸هزار رای که نامت در آن بود نیم بیشتر از آن، بوی معرفت و دست های خاکی روستا زاده گان، و محرومان جامعه را داشت باید مراقب آنها باشی

📌امیدوارم در طول زمان باقیمانده، تیم مشورتی از صاحب نظران و با کفایتان سیاست در کنار خود داشته باشی، و دراین زمان باقیمانده، تصمیمات تاثیر گذار بگیرید تا تصمیم صحیح شما، در زندگی مردمان دیارم تاثیر مثبت و همچنین در تاریخ ماندگار باشد البته تصمیم غلط نیز ثبت تاریخ خواهد شد
و باید دید که آیا در انتخاب رئیس دفتر خویش، درست عمل کرده اید یا خیر!!
که مردم قطعا در آینده نزدیک به عملکرد حضرتعالی پاسخ شایسته خواهند داد!!

📌و دعای ما این است که در پایان دوره نمایندگی تان، شامل این قطعه شعر نباشید:

بهارستانی که تمام شد و قولهایی که در خزان پژمردند
چه قولهایی که یک به یک عبور شد نیامدی
چه وعده ها که باز هم مرور شد نیامدی.

🖋سعید خوشدوز گنجه

 

(Visited 7 times, 1 visits today)
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :